ekologiška kosmetika

Populiariausi mitai apie ekologišką kosmetiką

ekologiška kosmetikaŠiandien be galo populiaru viskas, kas yra natūralu ir ekologiška. Šią savotišką ekologijos maniją, apėmusią visą pasaulį, greitai pajuto ir kosmetikos gamintojai, todėl vis dažniau ant įvairiausių kosmetikos gaminių pakuočių galime išvysti užrašą „ekologiška“. Visgi, specialistai pastebi, kad žmonės labai dažnai painioja sąvokas „ekologiškas“ ir „natūralus“, o kai kurie skeptikai netiki, kad ekologiška kosmetika gali būti tokia pat veiksminga kaip ir tie produktai, kurių sudėtyje gausu įmantrių cheminių junginių pavadinimų. Taigi, šį kartą paneigsime pačius populiariausius mitus apie ekologišką kosmetiką.

Mitas Nr. 1: ekologiška kosmetika neveiksminga.

Netiesa! Įprastos kosmetikos priemonės turi momentinį, bet ne ilgalaikį poveikį. Patepus veidą prabangiu kremu, iš karto galime pastebėti akivaizdžius pokyčius, tačiau dažniausiai tie pokyčiai atsiranda silikono, esančio kremo sudėtyje, dėka. Silikonas užpildo raukšleles, todėl jos atrodo mažesnės, kiti kremai ant odos sukuria itin ploną plėvelę, todėl oda atrodo lygesnė. Tuo tarpu, ekologiška kosmetika reikalauja laiko ir kantrybės, pirmieji teigiami pokyčiai pasirodo tik po pirmų dviejų savaičių, tačiau jie išlieka ilgiau.

Mitas Nr. 2: ekologiška ir natūrali kosmetika – tai vienas ir tas pats.

Netiesa! Neverta tikėtis, kad natūralios kosmetikos sudėtinės dalys yra visiškai natūralios. Dažniausiai yra vienas pagrindinis natūralus ingredientas, o ir šis labai dažnai būna vanduo.  Tuo tarpu, ekologiška kosmetika gaminama iš natūralių žolelių ekstraktų, jos sudėtyje nėra kvapiklių, konservantų ar parabenų. Tad pakanka vien perskaityti ekologiškos ir natūralios kosmetikos sudėtį ir tampa labai akivaizdu, kad natūraliai kosmetikai iki ekologiškos dar labai toli.

Mitas Nr. 3: ekologiškoje kosmetikoje negali būti jokių cheminių priedų.

Netiesa! Viskas priklauso nuo ekologiškos kosmetikos sertifikatų reikalavimų. Kai kurie sertifikatai reikalauja, kad ekologiškoje kosmetikoje būtų ne mažiau nei  95 proc. ekologiškų medžiagų. Likę 5 proc. gali būti ir dirbtinės medžiagos. Tačiau reiktų atminti, kad tikrai ne visa chemija yra milžiniškas blogis, kurio reikia bijoti. Kartais cheminiai priedai gali būti ir vertingi. Gana didelė dalis cheminių priedų yra pagaminti iš natūralios kilmės medžiagų, pavyzdžiui, įvairūs emulsikliai yra gaminami iš grūdų ar kokoso riešutų. Tad žalos jie tikrai nepadarys. Žinoma, kenksmingų medžiagų ekologiškoje kosmetikoje nė su žiburiu nerasite.


Comments

Įrašo “Populiariausi mitai apie ekologišką kosmetiką” komentarų : 1

  1. Ekologiška kosmetika tikrai turi daugiau privalumų nei bet kokia kita, pagaminta kuo pigiau ir su bet kokiomis medžiagomis. Pavyzdžiui, aš orientuojuosi į veido priežiūros priemones, į kurias įeina kremai su kalogenu, antioksidantais, drėkinantys kremai ir pan. Manau, kad moterys, tepdamos kremus, privalo domėtis jų sudėtimi ir stengtis vartoti kuo ekologiškesnius produktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *