Neįtikėtina, bet dar ir šiandien galima sutikti moterų, tikinčių, jog maitinat kūdikį krūtimi pastoti neįmanoma. Tokia teorija egzistavo anksčiau ir egzistuoja dabar, tačiau žindymas krūtimi nėra šimtaprocentinė natūrali kontracepcija.
Ir visai nesvarbu, kad po gimdymo mėnesinių dar ilgai nebūna. Kai kurioms jos neatsiranda visu žindymo laikotarpiu, kitoms atsiranda anksčiau – dar maitinant vaikelį krūtimi. Tačiau tai nereiškia, kad kol jų nėra, pastoti nėra galimybės. Iš kur tuomet gimsta tiek daug pametinukų vaikų? Labai gaila, tačiau kartais apie šią, kaip natūralios kontracepcijos apsaugą, dar vis kalba ir nėščiųjų pamokėlėse.
Štai jums ir atsakymas – tiek maitinant, tiek dar nesant mėnesinėms, pastojimo tikimybė yra visada. Teigiama, kad yra tam tikrų sąlygų, dėl kurių nėštumo galima išvengti. Viena iš jų yra tai, kad maitinimas turi būti labai dažnas, ne mažiau 7 kartų per parą, ir žinoma, dar neturi būti atsiradusios mėnesinės. Tačiau tai neturi jokių garantijų.
Yra tikimybė, jog pirmuosius tris mėnesius, žindant vaikelį vien tik mamos pienu, ne rečiau kas 2-3 valandas, apsauga bus 100 proc. Tačiau žindymo laikotarpiu neturi būti pienas nutraukinėjamas, nes tai neprilygsta žindymui. O nuo 4-6 mėnesio, kuomet kūdikis jau primaitinamas papildomu maistu, ši apsauga apskritai nebetenka prasmės. Todėl rekomenduojama saugotis iškart, vos atnaujinate lytinį gyvenimą, o dėl saugios kontracepcijos būtinai pasitarti su ginekologu.
Pastojus, žindymą nutraukti dėl vaisiaus saugumo nėra būtina, bet organizmas po gimdymo taip greit neatsistato, todėl nėštumas po trumpo laiko gali būti sudėtingesnis. Įprastai pats žindymas iki maždaug 20 savaitės nedaro neigiamo poveikio nėštumui.
Motinos pienas kūdikiui pirmąjį pusmetį yra pats svarbiausias, bet kuo ilgiau žindysite vaikelį, tuo jam bus tik geriau, teigia specialistai http://www.avent.limedika.lt/straipsniai/skatiname-jus-kuo-ilgiau-maitinti-krutimi/291/item.
Parašykite komentarą